osnovne kontaktne informacije
Okrajno sodišče v Murski Soboti
Slomškova ul. 21,
9000 Murska Sobota
tel.: 02/ 535 25 00
fax: 02/ 535 25 20
e-pošta: urad.ojms@sodisce.si
Predsednik sodišča: Stanislav Žižek, okrajni sodnik-svétnik
Namestnica predsednika: Natalija Lebar, okrajna sodnica-svétnica
Urad predsednika: 02/535 25 02
Vodja urada: Margareta Kocjan
Uradna oseba po ZDIJZ: Stanislav Žižek
Poslovni čas sodišča:
od ponedeljka do četrtka: od 8.00 do 16.00 ure
petek: od 8.00 do 15.00 ure
na delovna dneva: 24. in 31. decembra od 8.00 do 13. 00 ure, uradne ure za nevabljene stranke in za poslovanje v zvezi z javnimi knjigami pa so od 9.00 do 12.00 ure
Uradne ure za nevabljene stranke:
ponedeljek, sreda in petek: od 09.00 do 12.00 ure
sreda tudi: od 14.00 do 16.30 ure
Uradne ure za stranke v zemljiški knjigi:
ponedeljek, sreda in petek: od 09.00 do 12.00 ure
v ponedeljek in sredo tudi: od 14.00 do 16.00 ure
Uradne ure vložišča:
ponedeljek in sreda: od 8.00 do 16.30 ure
torek in četrtek: od 8.00 do 16.00 ure
petek: od 8.00 do 15.00 ure
NAČIN DOSTOPA OBISKOVALCEV V SODNE ZGRADBE ( DELNI HIŠNI RED)
15. člen Ob vstopu v zgradbo varnostnik preveri na podlagi vabila ali kakšnega drugega pisanja, kdo vstopa, po potrebi vpogleda tudi v osebni dokument obiskovalca. Varnostnik ob vstopu stranko napoti v prostor, kamor je vabljena oziroma namenjena (v javno knjigo – zemljiško knjigo ali sodni register, v vložišče, v pisarne sodnih oddelkov ali v prostore OGU).
Stranko, ki je namenjena na javno obravnavo kot poslušalec, varnostnik spusti v zgradbo samo v času trajanja obravnave, pri čemer preveri resničnost strankinih navedb o sami obravnavi.
Če ob vstopu v zgradbo stranka nima vabila ali kakega drugega pisanja sodišča oz. OGU, lahko varnostnik zahteva, da se izkaže z osebnim dokumentom.
16. člen Varnostnik na podlagi 50. člena ZZASV-1 prepreči vstop na sodišče stranki, ki predstavlja dodatno varnostno tveganje v naslednjih primerih:
-če ne soglaša s površinskim pregledom ,
-če pri površinskem pregledu najde nevarne predmete,
-če nasprotuje ugotavljanju njene istovetnosti ali istovetnosti ni mogoče ugotoviti,
-če ne upošteva reda na varovanem območju ali javnega reda ali
-če je to potrebno zaradi preprečitve neposrednega ogrožanja ljudi in premoženja na varovanem območju.
Ukrep varnostnik izvede na podlagi lastne zaznave ali na podlagi odredbe predsednika sodišča.
17. člen V zgradbo ni dovoljen vstop oboroženim osebam, razen pooblaščenim uradnim osebam zavodov za prestajanje kazni zapora, organov za notranje zadeve in obrambnim silam, ko so te osebe na službeni dolžnosti.
18. člen Stranke in drugi obiskovalci vstopajo v zgradbo skozi vrata za odkrivanje kovin (t.i. detektorska vrata), pri čemer morajo predhodno odložiti vse predmete z vsebnostjo kovine v kaseto, ki se nahaja na mizici poleg detektorskih vrat. Če oseba kljub temu povzroči zvočni ali svetlobni signal, mora varnostnik vstopajočo osebo ponovno pregledati z ročnim detektorjem za kovino in sicer toliko časa, dokler ne odkrije vira, ki je sprožil navedeni signal.
19. člen Vstopajoča oseba s prtljago mora pred vstopom skozi detektorska vrata prtljago odložiti na trak pred rentgensko napravo za pregled prtljage in dovoliti njen pregled. Usposobljen varnostnik za upravljanje z rentgensko napravo pregleda prtljago na rentgenski napravi in če ta vsebuje predmete, ki jih ni mogoče identificirati, mora na zahtevo varnostnika prtljago odpreti in pokazati za kakšne predmete gre. Varnostnik prepreči vstop osebi, ki ne dovoli pregleda prtljage.
20. člen V primeru gneče na vhodu v zgradbo ali v primeru okvare rentgenske naprave za pregled prtljage lahko varnostniki opravljajo tudi klasičen pregled prtljage, pri katerem vstopajoča oseba sama odpre prtljago, premika predmete v njej, potegne predmete iz nje, varnostnik pa jo pri tem za potrebe izvedbe pregleda usmerja z ustnimi navodili.
21. člen Po končanem varnostnem postopku se vstopajoči osebi vrnejo vsi predmeti in prtljaga, ki jih je odložila med izvajanjem tega postopka na vhodu v zgradbo, razen predmetov, katerih vnos v sodno zgradbo ni dovoljen. V sodišče ni dovoljeno vnašati ostrih predmetov (npr. nož, škarje,...), ki bi se lahko uporabili za napad ali samopoškodovanje, predmete kaznivega dejanja ali prekrška, fotoaparata, kamere ter drugih predmetov ali snovi, ki jih na podlagi zakona ali reda na varovanem območju ni dovoljeno imeti v posesti. Ti predmeti se ob vstopu deponirajo v železni ognjevarni blagajni v prostoru za varnostnike in se osebi vrnejo ob izstopu iz zgradbe. Predmeti, ki se v skladu z zakonom štejejo za orožje, se vstopajoči osebi začasno odvzamejo, osebo pa varnostnik zadrži do prihoda policije.
22. člen Dostop do sodnikov v sodniške kabinete, do predsednika sodišča in direktorice sodišča, brez predhodne najave in odobritve ni dovoljen.
V primerih, da stranka hoče vstopiti v navedene prostore brez odobritve, varnostnik stranko odstrani, o tem obvesti sodnika, predsednika oz. direktorico sodišča in zahteva od stranke, da zapusti prostore sodišča.
